معادن بهترین جایگزین درآمد های نفتی

به گزارش وبلاگ ادب، وزیر صنعت، معدن، تجارت گفت: ارزش معادن کشور 22 میلیون دلار است لذا معادن بهترین جایگزین نفت برای توسعه درآمد های دولت به شمار می فرایند.

معادن بهترین جایگزین درآمد های نفتی

به گزارش از ،رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن، تجارت در مراسم افتتاح کارخانه شمش طلا در بردسکن خراسان رضوی گفت: هم اکنون بیش از 60 نوع ماده معدنی در کشور وجود دارد و شرایط کشور از نظر معادن بسیار مطلوب است، اما اکتشافات ما تا به امروز فقط در سطح بوده و کمتر در عمق اجرا شده است درصورتیکه اکتشافات در عمق کشور را به ظرفیت بیشتر در حوزه معدن می رساند.

او ادامه داد: هر واحدی که افتتاح می گردد یک تاکتیک در جنگ مالی است سال جاری در تمام نقاط کشور شاهد اجرای این تاکتیک و بهره برداری از طرح های مختلف صنعتی بوده ایم.

وزیر صنعت، معدن گفت: سال جاری هفت محور راهبردی برای توسعه صنایع، معادن و تجارت تعریف شد که بخشی از آن مربوط به معادن و صنایع معدنی بود. تقویت زنجیره ارزش فلزات اساسی، نوسازی معادن و بسیاری از برنامه های دیگر از اولویت های ما برای توسعه معادن و صنایع معدنی است.

رحمانی ادامه داد: خودکفایی در فراوری از برنامه های سال جاری است و در این راستا سال جاری پیروز شدیم کارخانه فراوری الکترود را در کشور بسازیم و تجهیزات آن را نیز وارد کشور کنیم.

محسن خرسندمدیر عامل کارخانه شمش طلای بردسکن نیز در این مراسم گفت: کارخانه شمش طلای 24 عیار با سرمایه گذاری ثابت 120 میلیارد تومان امروز در این شهرستان بهره برداری شد.

او اضافه نمود: ظرفیت فراوری کارخانه 220 کیلو گرم در سال و برای 180 نفر اشتغال ایجاد نموده است.

/م. م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "معادن بهترین جایگزین درآمد های نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معادن بهترین جایگزین درآمد های نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید